Počítačové učebny pro školy a internetové kavárny.

Počítačové učebny

Učebny s tenkým klientem TC - pro znovu využití starších PC

 • Když nestačí výpočetní výkon Vašich dosluhujících počítačů novějším aplikacím, tak možná hledáte cestu, jak se vyhnout nákupu nových pracovních stanic. Určitou cestou je předělání stávajících nevýkonných počítačových stanic na takzvaného tenkého klienta.
 • Tenký klient spolupracuje se serverem a prezentuje grafické prostředí pro aplikace běžící na serveru. Tím se odlehčí starému počítači a ten může ještě sloužit jako tenký klient.
  Nabízíme řešení na bázi MS Windows Terminal Server nebo LINUX Terminál Serveru.

Učebny s tenkým klientem TC - Samsung SyncMasterTM

 • Tenký klient Samsung SyncMasterTM je zařízení s plochým displejem, ve kterém je zabudovaný počítač s procesorem AMD Sempron 2100+. Může pracovat buď jako samostatná pracovní stanice nebo v režimu tenkého klienta propojeného prostřednictvím počítačové sítě se serverem.
 • Princip terminálového serveru není nový, ale jedná se o návrat k původním principům sálových počítačů. Dnes již cenově dostupným k širokému použití.
 • Nezanedbatelným přínosem je zvýšení bezpečnosti. Aplikační prostředí je totiž spravováno centrálně na serveru, uživatelé nemusejí mít možnost fyzicky připojovat do klienta jakákoli paměťová media s potenciálně škodlivým obsahem.

Učebny s ultratenkým klientem UTC - moderní miniaturní provedení

 • Ultra tenký klient UTC představuje zajímavou technologii. Jedná se o malou krabičku rozměrů krabičky na CD, do které je připojena klávesnice, myš, monitor a napájecí adapter a kabel z počítačové sítě.
 • Ohromnou výhodou je velmi nízká spotřeba elektrické energie. Dosahuje se 20-ti procentní úspory ve srovnání s pracovní stanici. UTC si stahuje operační systém ze serveru, a aplikace na serveru i běži, takže máte jistotu konzistentního prostředí, připraveného pro výuku právě toho žádaného předmětu podle rozvrhu.
 • Když někdo prostředí svého profilu přenastaví nežádoucím způsobem, tak UTC klienta jednoduše vypnete a zapnete. On si stáhne nové operační prostředí ze serveru opět v perfektním stavu. Výkonově není vhodné pro náročné grafické aplikace.

Klasické pracovní stanice PC - pro náročné aplikace

 • Jako učitelský stroj, ze kterého je možno kontrolovat práci studentů a interaktivní tabuli, doporučujeme klasickou pracovní stanici s vlastní HDD a CPU. Rovněž je vhodná pro aplikace náročné na výpočetní výkon a operační pamět. V případě zájmu Vám s výběrem rádi poradíme a zprostředkujeme ukázku ve Vaší škole.

Výukové programy SW

 • S nástupem zvuku a videa přicházejí nové možnosti interaktivní výuky. Již se nejedná pouze o pasivní sledování prezentace, ale je možná i výuka jazyků s využitím mikrofonu a sluchátek pro záznam a přehrávání zvuku každého studenta. Zkoušení, procvičování podle individuálních výsledků a další.

Inteligentní školní lavice obsahující monitor s dotekovou plochou

 • Potřebujete nový školní nábytek do učeben? Možná by Vám přišla vhod výškově stavitelná školní lavice s integrovaným dotekovým zobrazovacím zařízením. Je propojitelná do počítačové sítě jako počítač. Pro obsluhu nepotřebujete myš a klávesnici.

Interaktivní tabule pro výuku

 • Chápání souvislostí a znázorňování vazeb je často mnohem pochopitelnější při postupně vrstveném výkladu, než při jednom obrázku přeplněném symboly. Interaktivní tabule reagující na pokyny přednášejícího je naším tipem pro zlepšení výuky. Umožňuje jak zobrazování elektronických podkladů, tak snímání poznámek z tabule a jejich převod do elektronické formy, spojený například s rozesláním na adresy elektronické pošty jednotlivých studentů.
 

Akce měsíce

Navrhněte si sami cenu!Potřebujete drobnou opravu Vaší výpočetní techniky?
Potřebujete poradit s Vaší výpočetní technikou?
Potřebujete cokoliv ze služeb, které naše firma nabízí?

Navrhněte si sami cenu!

Napište nám na info@swisslink.cz
a nebo pomocí formuláře, který naleznete v Kontaktech.